Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale Şehitlik Turu Kişi Sayısı Sınırlaması Olmaksızın 365 Gün Boyunca Kesin Kalkıştır. Günübirlik Gelibolu Yarımadası Savaş Alanları ve Şehitlikleri gezisi. Sorularınız ve Rezervasyon için lütfen irtibata geçiniz.

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle Şehitlik turumuza katılacak tüm misafirlerimize ayrı bir gün Şehir turumuz ücretsiz hediyedir. *

Çanakkale Şehitlik Turu


Türk Tarihinde önemli bir yere sahip olan 1. Dünya Savaşı Osmanlı Devleti‘nin tüm coğrafyasına yayılmış ve Osmanlı 9 ayrı cephede savaşmak zorunda kalmıştır. Savaştığı dokuz ayrı cepheden sadece Çanakkale Cephesi‘ni kazanabilmiştir.

I. Dünya Savaşı Çanakkale Deniz ve Kara Muharebelerinin yapıldığı yerler Gelibolu Yarımadası içerisindedir. Yarımada Gelibolu ismini almış olsa da, tüm Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri Eceabat ilçe sınırları içerisindedir.

Çanakkale Şehitlik Turu programımız Çanakkale merkezden hareket ederek Gelibolu Yarımadası Savaş Alanları ve Şehitliklerini gezip görmeye yönelik hazırlanmış günübirlik bir tur programıdır.

1996-97 yıllarında kısmi olarak başladığımız Çanakkale Şehitlik Turu programı yıllar içerisinde ulaşımın kolaylaşması, şehitliklerin onarılması ve sayısının artması, diğer çevre imkanlarının elverişliliği sayesinde günümüzde çok daha geniş bir alana yayılmış ve kazandığımız tecrübe ile bizlerde yıllar içerisinde katkıda bulunmaya devam ettikçe siz değerli misafirlerimize en uygun ziyaret biçimi haline gelmiştir.

Çanakkale Şehitlik Turu bir tarih ve kültür içerikli tur programıdır. Turun en önemli unsuru rehberidir. 10 yılı aşkın süredir aynı rehberlerimiz ile devam etmekteyiz ve tüm yıl boyunca eğitimlerimize devam etmekteyiz. Tüm güncellemeleri takip ediyor ve size daima en yeni ve güncel bilgiyi vermeye gayret ediyoruz.

Selahi Bey’in Anlatımıyla Dur Yolcu

Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale merkez hareketli günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu programı ile aşağıda yer alan noktaları gezip görebileceksiniz.

 • Kilitbahir Köyü ve Kalesi
 • Namazgah Tabyası
 • Rumeli Mecidiye Tabyası
 • Seyit Onbaşı Anıtı
 • Havuzlar Şehitliği
 • Şahindere Sargıyeri Şehitliği ( Gerçek Şehitlik )
 • Alçıtepe Köyü ve Salim Mutlu Müzesi
 • Çanakkale Şehitler Abidesi
 • Ölüm Koyu (Morto) ve Kanlı Dere
 • Seddülbahir Köyü ve Kalesi
 • Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş Anıtı
 • İngiliz Cape Helles Anıtı
 • Anzak Koyu ve Tören Alanı
 • Mehmetçiğe Saygı Anıtı
 • Kanlı Sırt Avustralya Anıtı
 • Kırmızı Sırt Tünel ve Siperler
 • 57. Alay Şehitliği
 • Talat Göktepe Anıtı
 • 261 Rakımlı Tepe ve Mehmetçik Parkı
 • Conk Bayırı
 • Siper ve Tüneller
 • Atatürk’ün Gözetleme Yeri
 • Atatürk’ün Saatinden Vurulduğu Yer
 • Kemalyeri ve Kitabesi
 • Bigalı Köyü Atatürk Evi
 • Büyük Anafartalar Köyü

Çanakkale Şehir Turu

 • Çanakkale Kordon Truva Atı
 • Çanakkale Kordon Truva Parkı
 • Halk Bahçesi
 • Cumhuriyet Meydanı Savaş Topları ve Seramik Anıtları
 • Çanakkale Saat Kulesi
 • Çimenlik Kalesi
 • Nusret Mayın Gemisi
 • Tarihi Aynalı Çarşı
 • Kent Kültür Müzesi
 • Tarihi Yalı Hanı

ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU ÜCRETİ: 80 60 TL KİŞİ BAŞI

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
– Profesyonel Rehberlik Hizmeti
– Klimalı Lüx Araçlarla Ulaşım
– Şehitlik Turu Esnasında Müze Girişleri
– Feribot Geçişleri
– Şehitlik Turunda Öğle Yemeği (Çorba+Izgara Köfte+Pilav+Patates+Salata+Ayran+Su)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
– Kişisel alış-veriş ve diğer harcamalar
– Şehir içi turu esnasında müze girişleri
– Şehir içi turunda yemekler

Çanakkale Şehitlik Turu Detayı

Çanakkale Şehitlik Turu programımızın ana başlangıç noktası Çanakkale Feribot İskelesi Vitalis Kültür Kafe‘dir. Buluşma saati 09.00, hareket saati 09.30 ve şehitlik turu bitiş saati 18.30’dur. Şehir merkezinde konaklayan misafirlerimizi konaklama tesislerinden alabiliriz.

Çanakkale şehitlik turumuza katılmak için çevre illerden gelen misafirlerimiz otobüslerinden iskelede inebilirler. Otobüs son durağı otogar ise ücretsiz müşteri servisleri ile iskeleye gelebilirsiniz.

Avrupa istikametinden gelerek Çanakkale şehitlik turumuza katılacak misafirlerimiz Eceabat yada Kilitbahir‘den katılım sağlayabilirler. Eceabat buluşma saati 09.30, Kilitbahir buluşma saati ise 09.45‘tir.

Çanakkale ana buluşma noktamızda kayıt işlemleri de tamamlandıktan sonra feribot ile Gelibolu Yarımadası‘na geçiş yapıyoruz. Boğazın en dar noktası olan Çanakkale – Kilitbahir hattını kullanacağız ve feribot yolculuğumuz 5-10 dk sürecektir.

Kilitbahir‘e ulaşım sonrası günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu programımızın gezi güzergahına başlıyoruz. Gezi güzergahımızda orjinal savaş kronolojisini kullanacağız. Olayların tarihi oluş sırası gezimizin daha anlamlı ve anlaşılır olmasına büyük katkı sağlayacaktır.

Çanakkale Şehitlik Turu Detaylı Güzergah:

Fatih Sultan Mehmet Han tarafından karşısındaki Kale-i Sultaniye ile birlikte İstanbul’un güvenliği için boğazın en dar yerine yapılan Kilitbahir Kalesi ve içerinde bulunduğu Kilitbahir Köyü. (Kale Bakımdadır) Dur Yolcu da Kilitbahir’de yer alır.

Çanakkale Şehitlik Turu Kilitbahir

Çanakkale Şehitlik Turu Kilitbahir

Sultan Abdülaziz zamanında yapılan ve Çanakkale Savaşı esnasında önemli rol oynamış Namazgah Tabyası. Tabya içerisinde bir müze ve bir de video gösterim alanı bulunmaktadır.

Çanakkale Şehitlik Turu Namazgah Tabyası

Çanakkale Şehitlik Turu Namazgah Tabyası

Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılmış Rumeli Mecidiye Tabyası. Çanakkale Savaşı esnasında en çok faaliyet gösteren tabyalarımız dan bir tanesi. Seyit Onbaşı‘nın görev yaptığı tabyadır. Burada Mecidiye Şehitliği ve Mısırlı Feyzullah Efendi kabri de bulunmaktadır. Seyit Onbaşı Anıtı ise tabyanın altında deniz kıyısındadır.

Çanakkale Şehitlik Turu Mecidiye Tabyası

Çanakkale Şehitlik Turu Mecidiye Tabyası

Çanakkale Şehitlik Turu Seyit Onbaşı

Çanakkale Şehitlik Turu Seyit Onbaşı

Mustafa Kemal Atatürk‘ün ve beraberindeki 19. Tümen‘in cephe gerisinde savaşı beklediği ve hazırlandığı Bigalı Köyü aynı zamanda karargah olarak kullanılmıştır. Atatürk’ün Evi karargahtan restore edilerek müze haline getirilmiştir. Bigalı Köyü’nde bir 19. Tümen Müzesi bulunmaktadır.

Çanakkale Şehitlik Turu Bigalı Köyü

Çanakkale Şehitlik Turu Bigalı Köyü

Büyük ve Küçük Anafarta köyleri savaş esnasında cephe gerisinin önemli lojistik merkezleri olmuşlardır. 1915 yılında Anafartalar Cephesi‘ndeki muharebelerde şehit düşen bazı askerlerimiz, Büyük Anafarta Köyü Mezarlığına gömülmüşlerdir.Böylece köy mezarlığı, aynı zamanda bir şehitlik halini de almıştır.

Çanakkale Şehitlik Turu Anafarta Şehitliği

Çanakkale Şehitlik Turu Anafarta Şehitliği

Çanakkale Savaşı kuzey bölgesi olarak belirtilen alanlara Anzak birliklerinin ilk çıkarma yaptıkları Anzak Koyu, savaş boyunca yerleştikleri ve günümüzde törenlerin yapıldığı Anzak Tören Alanı ziyareti yapıp Arıburun Yarlarına aşağıdan bir bakış atacağız.

Çanakkale Şehitlik Turu Anzak Koyu

Çanakkale Şehitlik Turu Anzak Koyu

Çanakkale Şehitlik Turu Tören Alanı

Çanakkale Şehitlik Turu Tören Alanı

Mehmetçiğe Saygı Anıtı olarak da bilinen, savaş esnasında yaşanmış bir kahramanlık öyküsünün kompozisyonu olan anıt heykel Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı.

Çanakkale Şehitlik Turu Mehmetçik Anıtı

Çanakkale Şehitlik Turu Mehmetçik Anıtı

Bizlerin buradaki mücadeleler nedeniyle Kanlı Sırt adını verdiğimiz noktaya yabancılar Lone Pine (Tek Çam) adını veriyorlar. Burada Avustralya Anıtı ve Mezarlığı bulunmaktadır.

Çanakkale Şehitlik Turu Kanlı Sırt

Çanakkale Şehitlik Turu Kanlı Sırt

Kırmızı Sırt savaşın çetin geçtiği bir diğer bölgedir. Burada savaştan kalma orijinal siperler ve lağım tünelleri bulunmaktadır. Günümüze kadar sağlam kalmayı başarmışlardır.

Çanakkale Şehitlik Turu Tüneller

Çanakkale Şehitlik Turu Tüneller

Atatürk komutasında kahramanlık destanı yazan 57. Alay, merkez olarak Bomba Sırtı çevresinde konumlanmıştır. Mücadele ettiği bu alanda günümüzde bir sembolik şehitlik bulunmaktadır.

Çanakkale Şehitlik Turu 57. Alay

Çanakkale Şehitlik Turu 57. Alay

Gelibolu Yarımadasının son şehidi Talat Göktepe Anıtı, Talat Göktepe ,1994 yılında Arıburnu-Anzak muharebe alanlarındaki çam ormanını yok eden büyük yangında ,söndürme çalışmaları esnasında hayatını kaybetmiştir.

Çanakkale Şehitlik Turu Talat Göktepe

Çanakkale Şehitlik Turu Talat Göktepe

Mehmetçik Parkı ve Çanakkale Savaşı Kitabelerinin de bulunduğu Mustafa Kemal Atatürk’ün hatıralarında bahsettiği 261 rakımlı tepe önemli bir konuma sahiptir. Düşmandan kaçan askerle karşılaşıp “Süngü tak yere yat.” emrini Atatürk burada vermiştir.

Çanakkale Şehitlik Turu Tepe 261

Çanakkale Şehitlik Turu Tepe 261

Çanakkale Savaşı kuzey cephesinin kuşkusuz en önemli noktası Conk Bayırı olarak kabul edilir. Bölgeye en hakim tepedir. Conk Bayırı üzerinde, Türk Siperleri, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Atatürk’ün saatinden vurulduğu yer ve gözetleme yeri bulunmaktadır.

Çanakkale Şehitlik Turu Conk Bayırı

Çanakkale Şehitlik Turu Conk Bayırı

Çanakkale Şehitlik Turu Atatürk'ün Saati

Çanakkale Şehitlik Turu Atatürk’ün Saati

Çanakkale Şehitlik Turu Gözetleme Yeri

Çanakkale Şehitlik Turu Gözetleme Yeri

Sancak tepenin güneyinde bulunan Kemal Yeri Kitabesi; Mustafa Kemal Atatürk’ün karargah olarak kullandığı yerlerden biridir.

Çanakkale Şehitlik Turu Kemal Yeri

Çanakkale Şehitlik Turu Kemal Yeri

Kuzeydeki ziyaretlerimiz sona erdikten sonra güney bölgesine hareket ediyoruz. Öncelikle Alçıtepe Köyünde öğle yemeği alıyor ve sonrasında gezimize devam ediyoruz.

Çanakkale Savaşı eserlerini ilk toplamaya başlayan Alçıtepe Köyü bakkalı Salim Mutlu‘dur. Salim Mutlu topladığı savaş eserlerini sergilemeye açarak Çanakkale Savaşı üzerine ilk müzeyi kurar. Salim Mutlu Müzesi günümüzde de ziyarete açıktır.

Çanakkale Şehitlik Turu Salim Mutlu

Çanakkale Şehitlik Turu Salim Mutlu

Çanakkale Şehitler Abidesi, diğer adıyla Çanakkale Şehitler Anıtı, Gelibolu Yarımadasında bulunan en önemli ziyaret noktasıdır. Çanakkale Savaşında Şehit olan askerlerimiz anısına yapılan bu anıt aynı zamanda bölgedeki en geniş nokta. İçerisinde; Şehitler Anıtı, Meçhul Asker, Avustralyalı Annelere Mektup, Yaralı Asker Anıtı, Sembolik Şehit Kabirleri, Türk Bahçesi gibi bir çok eser bulunmaktadır.

Çanakkale Şehitlik Turu Şehitler Abidesi

Çanakkale Şehitlik Turu Şehitler Abidesi

Çanakkale Şehitlik Turu Sembolik Kabirler

Çanakkale Şehitlik Turu Sembolik Kabirler

Çanakkale Şehitlik Turu Meçhul Asker

Çanakkale Şehitlik Turu Meçhul Asker

Çanakkale Savaşı esnasında Fransızlar tarafından üs olarak kullanılmış bölgeye özellikle Nisan – Mayıs muharebeleri nedeniyle Alçıtepe yönünden kırmızı akan dereye Kanlı Dere, sularıyla besleyip kırmızıya çevirdiği koya da Ölüm Koyu (Morto) adını vermişler.

Çanakkale Şehitlik Turu Ölüm Koyu

Çanakkale Şehitlik Turu Ölüm Koyu

Çanakkale kara savaşları öncesi İngiliz birliklerinin ana çıkarma noktası Seddülbahir Köyüdür. Ana çıkarma sahili olarak Ertuğrul Koyu‘nu seçmişler ve savaş sonuna dek burada kalmışlardır. Çıkarma esnasında ise Ezineli Yahya Çavuş ve arkadaşları bir kahramanlık destanı yazmışlardır.

Çanakkale Şehitlik Turu Ertuğrul Koyu

Çanakkale Şehitlik Turu Ertuğrul Koyu

Çanakkale Şehitlik Turu Yahya Çavuş

Çanakkale Şehitlik Turu Yahya Çavuş

Şahindere Şehitliği; gerçek bir şehitlik olan Şahindere Şuheda Kabristanlığı, içerisinde bulunan Teğmen Mustafa Efendi Kabri ile hafızalarda yer almaktadır.

Çanakkale Şehitlik Turu Şahindere Şehitliği

Çanakkale Şehitlik Turu Şahindere Şehitliği

Soğanlıdere mevkinde yer alan ve yol kenarında bulunan eski Hava Şehitliği restore edilerek yenilenmiş ve Soğanlıdere Hava Şehitliği olarak ziyarete açılmıştır.

Çanakkale Şehitlik Turu Hava Şehitliği

Çanakkale Şehitlik Turu Hava Şehitliği

Çanakkale Savaşı sırasında hastahane ve nekahethane olarak kullanılan, Halil Paşa Çeşmesi‘nin de bulunduğu Havuzlar Şehitliği bir sonraki ziyaret noktamız.

Çanakkale Şehitlik Turu Havuzlar Şehitliği

Çanakkale Şehitlik Turu Havuzlar Şehitliği


İlgili Arama Terimleri: “çanakkale şehitlik turu günübirlik, çanakkale şehitlik turu fiyatları, günübirlik çanakkale turları, çanakkale şehitlik turu harita, çanakkale şehitlik turu konaklamalı, çanakkale şehitlik turu rehberi, çanakkale şehitlik turu kaç km, çanakkale şehitlik turu ets, çanakkale şehitlik turu jolly”

AŞAĞIDAKİ YORUMLAR ESKİ ZİYARETÇİ DEFTERİMİZDEN TARAFIMIZCA TAŞINMIŞTIR.

Toplam: 142 oy ortalaması 4.9 puan. En Az: 4 En Çok: 5 puan verildi.
Çanakkale Şehitlik Turu
Çanakkale Şehitlik Turu Kişi Sayısı Sınırlaması Olmaksızın 365 Gün Boyunca Kesin Kalkıştır. Günübirlik Gelibolu
Fiyat60,00 TRY 60.00 Lutars Turizm +90 543 787 29 17 +90 286 212 26 16 info@lutarstravel.com

Etiketler:

Bu yazı için 33 yorum yapıldı:

 1. fatma ciftcibaşı dedi ki:

  merhabalar ılk oncelıkle sıtenız hayırlı olsun.bu sekılde acıklamalı oldugu ıcın memnun oldum ve daha sonrakı seferlerde canakkaleyı zıyaretım sırasında tekrar sızlerı tercıh edecegım bellı bız kartal beledıyesı nın duzenlemıs oldugu gezıye geldık ve bıze gondermıs oldugun rehper halıl yılmaz gercek o kadar cok ıyı ve okdar cok mutevazı kı bızı tekrar canakkalede dedelrımızın huzurunda o gunu bıze yasattı ve kendımı ben dahıl aractakı herkes aglamamak ıcın zor tuttuk o kadar cok guzel bır personel yetıstırmıs sınız kı gurur duyduk.BASARILARININ VE BASARILARINIZIN DEVAMINI TEMENLI EDER HAYIRLI İŞLER DILERIM….

  Yazan: fatma ciftcibaşı
  Yer: istanbul/kartal
  Eklenme Tarihi: 15.04.2010 15:32:03

 2. SİNEM dedi ki:

  öncelikle siteniz hayırlı olsun ben çanakkale helen hotelden resepsiyonist sinem bizleri turunuzda misafir ettiğiniz için aykut beye ve rehberimiz halil e teşekkürler

  Yazan: SİNEM
  Yer: ÇANAKKALE
  Eklenme Tarihi: 26.04.2010 22:39:31

 3. Banu Türkmen dedi ki:

  Biz İstanbul Mustafa Mihriban Boysan İ.Ö.O 5-B ve 5-C olarak gerçekleştirdiğimiz Çanakkale gezisinde 5-B sınıfının rehberi Lütfü Kısaoğlu çocukları ve biz velileri o kadar güzel bilgilendirdi ve kendisini çocuklara o kadar sevdirdi ki, çocuklar can kulağıyla kendisini dinleyip,bilgilendiler.Bu yüzden kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

  Yazan: Banu Türkmen
  Yer: İstanbul
  Eklenme Tarihi: 06.05.2010 18:01:40

 4. suna dedi ki:

  merhabalar sızlere cok tesekkur edıyorum ılk oncelıkle bugun gezmıs oldugum turd çanakkalede 4 yıl okumama ragmen tanıyamamısım ama sızlerın turuna katıldıktan sonra herseyı cok ıyı anladım rehperımız olsun hızmetınız olsun cok ıyıdı ama sunu soylemeden gecemıyecegım bana turu satarlarken benı ıkna eden ve okadar cok guzel anlatan ve bızımle ılgılenen arda halıl bey e cok tesekkur ederız kendımı onunla konusurken cok farklı bır ve özel hıssettek onunla konusması ve onun anlattıkları gezmeden once dınlemek guzeldı HAYATINDA BASARILARININ DEVAMINI DILERIM YILDIZIN OKADAR COK PARLAKKI GOK YUZUNDEKILERDEN DAHA PARLAKSIN VE INSANLARA GUVEN VERIYORSUN hayatta basarılarının devamını dıler ve herseyın gonlunce olmasını dılegımle ve sırket calısanlarınız ve sahıbınız okadar guzel bır organızasyonunuzvar kı muhtesemdı ozume dondum ıyıcalısmalar bol kazanclar….suna

  Yazan: suna
  Yer: istanbul
  Eklenme Tarihi: 22.06.2010 01:38:12

 5. Erdem Şuvak dedi ki:

  Bir turun kilit ismi rehberidir. bu bakımdan İnsanı dinlettiren ve yormayan anlatımıyla bize duygulu anlar yaşatan rehberimiz İlyas beye teşekkürler…

  Yazan: Erdem Şuvak
  Yer: Kocaeli
  Eklenme Tarihi: 21.07.2010 13:40:42

 6. Baha Sofuoğlu dedi ki:

  Merhabalar, Bozcaada, Assos ve Ayvalık turlarınıza katıldım. Bozcaada ve Assostan eşimle birlikte çok büyük keyif aldık. Özellikle Assos turu muhteşemdi. Ancak Ayvalık yat turu hakkında aynı şeyi söyleyemeyeceğim; bence Ayvalıkı bırakıp Çanakkalenin diğer bölgelerini turlarınıza katmaya çalışırsanız çok daha iyi olur; Çanakkale çok güzel bir yer çünkü.

  Yazan: Baha Sofuoğlu
  Yer: Ankara
  Eklenme Tarihi: 26.07.2010 08:20:52

 7. Turgay Sezgin dedi ki:

  Bugünkü Bozcaada gezimizde rehberimiz sayın Mehmet Ali Giray hocam sayesinde unutulmaz bir gün yaşadık,kendisine ve emeği geçenlere sonsuz teşekkürler,gelibolu oltacıları olarak sitemizde gezi rehberi bölümünde desteğimiz olacak iyi çalışmalar kalın sağlıcakla.

  Yazan: Turgay Sezgin
  Yer: Gelibolu
  Eklenme Tarihi: 26.07.2010 23:59:42

 8. Erdal AKGUL dedi ki:

  Geçen hafta yıllık iznimde Çanakkale? ye de uğradım ve uğramışken içimde ukte olarak kalan Çanakkale Şehitliğini gezme düşüncemi de gerçekleştirme fırsatım oldu. Bu gezi esnasında Bakanlık Onaylı Belge sahibi Gelibolu Yarımadası Milli Parklar Alan Kılavuzu Çanakkale Savaşları Danışman Rehberi Özkan DAL isimli bir arkadaşım saat 09:00? dan saat 16:30? a kadar bize eşlik etti. Kendisi bölgeye ve savaş hakkındaki bilgilere son derece vakıf, bilgisini aktarma konusunda son derece başarılı bir insan. Herkese mutlaka, özellikle genç yaştaki çocukları ile birlikte böyle bir gezi yapmalarını tavsiye ederim. Milli benliğim ve şuurum bir kez daha uyandı ve Türk vatandaşlığı bilincimi yeniden gözden geçirmiş oldum. Bize bu vatanı ve bugünkü hayatlarımızı yaşama şansını kutsal kanlarını dökerek ve canlarını hiç düşünmeden veren şehitlerimize, vatanımıza ve Yüce Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK? e ne çok şey borçlu olduğumuzu bir kez daha kuvvetli bir şekilde hatırlamamız gerektiği şu günlerde bu konuyu öncelikleriniz içine almanızı tavsiye ederim.

  Yazan: Erdal AKGUL
  Yer: Finansman Müdürü
  Eklenme Tarihi: 28.07.2010 11:40:42

 9. emine dedi ki:

  Merhabalar,çanakkale deince artık aklıma sızın gelecegınızı bılıyorum sıtenızın ısmı,yapmıs oldugunuz turunuz,calısısan butun ekıp arkadaslarınız hepsı muhtesem mutavazı canakkaleyı gezdım ama kı ben bu yasıma kadar canakkale nın ne oldugunu bılmıyormusum du ama sayın selahı bey sayesınde ogrendım mutesem bır ınsan ve yapmıs oldugu ısın hakkını verıyor,ve turu bıze satan arkadasımızı arda halil bey ya bırsey soylemıyorum cunkı en ıyısını hakketıyor benım soylemek ısteyıpte soyleyemedıgım okadar cok guzel cumleler varkı işinin artık profosyenelı olmus ve ıyı bır calısma cıkartıyor ama anlayamadıgım olay bu kadar ısı aynı anda nasıl bır arada goturuyor supersın muhtesemsın bırtanesın ya gercekten en ıyılerını hakkedıyorsun ve ınsallah ıstemıs oldugun herseyı enguzel bır sekılde yaparsın ve yapabılecegını bılıyorum senı özleyecegız…butun calısma arkadaslarınıza basarılar dıleıyorum hakknızda hersey ıstedıgınız gıbı olsun…

  Yazan: emine
  Yer: istanbul
  Eklenme Tarihi: 29.07.2010 21:26:02

 10. abdurrahman kurt dedi ki:

  merhabalar.biz selahi hocanın rehberliğindeki şehitlik turuna katılmaktan büyük memnuniyet duyduk.harikulade anlatımıyla olayları yaşıyormuşcasına bizleri derinden etkileyen,selahi hocaya buradan teşekkürlerimizi iletiyoruz.ayrıca bize sahilde biletlerimizi veren yurtseve de .çok teşekkür ediyoruz.bundan sonra ne zaman çanakkaleye gelirsek mutlaka sizinle turlara katılacağız.kırklarelinden sevgiler…

  Yazan: abdurrahman kurt
  Yer: kırklareli
  Eklenme Tarihi: 08.08.2010 01:01:39

 11. HATİCE TEKİN dedi ki:

  ÇANAKKALE TURUNA ARTVİN DEN KATILDIM.ÇANAKKALE VE ÇEVRESİNİ REHBERİMİZ SELAHİ TUTMAZ EŞLİĞİNDE ÇANAKKALEDE İKİGÜN BOYUNCA HAFIZAMDAN HİÇ SİLİNMEYECEK VE BENİ DERİNDEN ETKİLEYEN BİR GEZİ GERÇEKLEŞTİRDİM.SELAHİ BEYİN ANLATIMIYLA GEZER GİBİ DEĞİL ADETA OLAYLARI ORADA YAŞAR GİBİ HİSSETTİREN REHBERİMİZE BURADAN ÇOK TEŞEKKÜR EDEYORUM.ÇEVREMDEKİLERE ÇANAKKALE VE ÇEVRESİNİ MUHAKKAK GEZİP GÖRMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUM.ARTVİN DEN SELAMLAR.

  Yazan: HATİCE TEKİN
  Yer: ARTVİN
  Eklenme Tarihi: 11.10.2010 16:39:26

 12. ahmet dedi ki:

  siteniz çok harika olmuş, Çanakkaleyi hep görmek istemiştirim hayırlısıyla bu yaz bir gezi yapacağım.

  Yazan: ahmet
  Yer: istanbul
  Eklenme Tarihi: 24.01.2011 12:46:12

 13. elifsu ballıktaş dedi ki:

  30 nisan 1 mayıs tarihleri arasında ankara hüseyin hüsnü tekışık ilköğretim okulu 5/B sınıfı olarak yaptığımız çanakkale gezisinde bize rehberlik eden lütfü hocaya çok teşekkür ederim hocam sizi çok sevdik bize değişik bilgiler verdiniz gezimiz bittiği için üzgünüz ama sizi tanıdığımıza çok mutlu olduk

  Yazan: elifsu ballıktaş
  Yer: ankara
  Eklenme Tarihi: 02.05.2011 19:35:58

 14. seda dedi ki:

  bize 1 gün boyunca bütün geliboluyu gezdiren tüm güzellikleri gösteren ve anlatan çanakkaleden mutlu ayrılmamızı sağlayan Selahi hocamıza çok teşekkür ederiz iyiki sizinle karşılaşmışız hocam

  Yazan: seda
  Yer: istanbul
  Eklenme Tarihi: 07.06.2011 19:09:1

 15. ARZU dedi ki:

  Çanakkale turuna eşim ve iki kızımla katıldım.Rehberimiz Mahmut Bey sayesinde çok güzel bir gezi yaptık. Çanakkale de gerçek bir Destan yaşandığını , aslında her Türk vatandaşının mutlaka ve mutlaka burayı gezmesi görmesi ve şehitlerimizn ruhuna dua okuyup vatanımıza sahip çıkmanın ne demek olduğunu anlamasını dilerim. Muhteşem bir turdu. emeği geçenlere çok teşkkür ederim

  Yazan: ARZU
  Yer: KÖPRÜLÜ
  Eklenme Tarihi: 29.06.2011 17:21:29

 16. fatma marti dedi ki:

  İlk geldiğimizde Selahi tutmaz hocamızl Tanıştık çokta memnun kaldık ve ertesi sene gene geldik gene Selahi hocamızla tekrar aynı yerleri gezdik her gelişimiz de yeni yeni şeyler öğrendik.Aklına ve zihnine sağlık hocam.tekrar geldik ama aynı firmada bulamadık sonra çanakalle denince ye geçmiş,tekrar onu bulduk ama gezmek istediğimiz yerlere o bakmıyormuş..bizde Lütfü hocayla devam ettik..aşağı yukarı 4 senedir geliyoruz geleceğiz de allah nasip ederse her gelişimiz de yeni yeni yerler öğreniyor..ve öğreneceğiz de HocALARIM SİZ VARSANIZ BİZ DE VARIZ YETERKİ SİZLER KAYBOLMAYIN YOKSA SİZİ NEREDE BULURUZ.SONSUZ SEVGİLER.

  Yazan: fatma marti
  Yer: istanbul
  Eklenme Tarihi: 07.08.2011 01:51:03

 17. Ahmet UZUN dedi ki:

  2012 Yılının mart ayında Çanakkaleye geldim.Gelmişken Çanakkaleyi geçilmez kılan kahramanların yattıkları toprakları ziyaret edeyim dedim .OTEL RESEPSİYONUNA TUR OLUP OLMADIĞINI SORDUGUMDA 365 gün tur yapıldığını ögrendim .Nasıl mutlu olduğumu anlatamam.Bize Çanakkale savaş alanlarını gezdiren alankılavuzu Selahi TUTMAZ Çanakkale savaşlarını adeta bize şaşatı.Çanakkale savaşında türk milletinin dirençini savaştaki kazanımlarımızı vebukazanımların bize kurtuluş mucadelemize başarıyı getirdigini , MUSTAFA KEMALin Anadolunun savunmasında ve Cumhuriyetin kurulmasında hayatını ortaya koydugunu,bu topraklar özgür ve bağımsız olsun TÜRK milleti butopraklarda özgür ve bagımsız yaşasın diye hayatını feda ettiğini ögrendik. SELAHİ hocamızdan allah razı olsun ona çook çook teşekkürler.

  Yazan: Ahmet UZUN
  Yer: ANKARA
  Eklenme Tarihi: 28.03.2012 15:01:41

 18. Mustafa ÖZGÜÇ dedi ki:

  Selamlar Çanakkale hep görmek gezmek istediğim bir yerdi yurdun her yerinden gelmiş omuz omuza şehit düşmüş kahraman askerlerimizin kabirlerini görmek ve dua etmek nasip oldu gördük gezdik Selahi hocamız anlattı biz duygulandık güzel bir geziydi teşekkür ederiz ..

  Yazan: Mustafa ÖZGÜÇ
  Yer: İZMİR
  Eklenme Tarihi: 04.08.2013 01:32:44

 19. HASAN YILMAZ dedi ki:

  İNTERNETTEN GOOGLEDAN ARAŞTIRMA YAPTIM ÇANAKKALE DENİNCE SİTESİ ÇIKTI.İKİ AİLE OLARAK TURA 18.AĞUSTOS.2013 PAZAR GÜNÜ KATILDIK.TURDA SELAHİ HOCA İLE TANIŞTIK SELAHİ HOCA AYNI ZAMANDA KENDİSİDE ÇANAKKALELİ OLAYLARI TUR BAŞINDAN SONUNA KADAR SANKİ O GÜNLERİ YAŞIYORMUŞ GİBİ BİZLERE ANLATTI.BİZLERDE ÇOK DUYGULANDIK ÇÜNKÜ BANA GÖRE SELAHİ HOCA MÜKEMMEL BİR ANLATIMI VAR,AYNI ZAMANDA SOSYAL İLİŞKİLERİ ÇOK KUVVETLİ VÜCUT DİLİNİ ÇOK İYİ KULLANIYOR,GÖZLERİNİ KULLANARAK AYNI ZAMANDA BİZİMLE İLETİŞİM KURDU.BEN ÇOK MEMNUN KALDIM HERKESE BU TURU SELAHİ HOCA ANLATIMINDA TAVSİYE EDİYORUM.SELAHİ HOCAM ÇANAKKALEYE HER GELDİĞİMDE SİZİNLE BİR ÇAY İÇMEK İSTERİM.

  Yazan: HASAN YILMAZ
  Yer: İZMİR
  Eklenme Tarihi: 19.08.2013 09:17:35

 20. İbrahim KEKLİCEK dedi ki:

  Selahi Hocamla şehitlik turu bir gezi olmaktan çok daha fazlasıydı; savaş yıllarında adada yaşananlar hocamızın harika sunumu sayesinde bilmediğimiz detaylarıyla gözümüzde canlandı ve asla zihinden silinmeyecek bir tarih-kültür örgüsü önümüze serildi. Hakkınızı helal edin Selahi hocam emeğinize sağlık…

  Yazan: İbrahim KEKLİCEK
  Yer: ANKARA
  Eklenme Tarihi: 21.08.2013 11:51:14

 21. ali dedi ki:

  selahi hocam ağzınıza sağlık.ancak çanakkale bu kadar güzel anlatılır o anı yaşattı bize emeğinize sağlık teşekkürler.

  Yazan: ali
  Yer: bolu
  Eklenme Tarihi: 02.09.2013 15:15:12

 22. tugba dedi ki:

  rehberimiz muhammet beyle yaptığımız çanakkale şehitlikler gezisi çok güzeldi. anlatımı bize yaşanan zorlukları bizede yaşattı. çok teşekkür ederiz.

  Yazan: tugba
  Yer: ankara
  Eklenme Tarihi: 08.09.2013 13:43:41

 23. ESRA ÇELİKER dedi ki:

  30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINDA SELAHİ HOCANIN DENETİMİNDE YAPTIĞIMIZ GEZİ HARİKAYDI. HOCAM HERŞEYE HAKİM HALİYLE BİZİ KAH AĞLATTI, KAH GURURLANDIRDI. İNANILMAZ BİR BİRİKİM. HARİKS BİR ANLATIM. SELAHİ HOCAM ÇOK TEŞEKKÜRLER. HERKESE SİZİ TÜM ÇEVREME TAVSİYE EDİYORUM.

  Yazan: ESRA ÇELİKER
  Yer: İSTANBUL
  Eklenme Tarihi: 09.09.2013 17:33:12

 24. Cemal Dinçer dedi ki:

  18 ağustos 2013 tarihinde kızımla birlikte selahi hocanın turuna katıldım. sayın hocadan son derece memnun kaldım. Hoca işini büyük bir zevkle ve heyecanla yapıyor. bizleri çok etkiledi. kendisini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Firma olarak böyle bir rehbere sahip olduğunuz için sizleri de kutluyorum. Hocayı elden kaçırmayın, gerekli ödüllendirmeyi yapın lütfen saygılarımla

  Yazan: cemal dinçer
  Yer: trabzon
  Eklenme Tarihi: 18.09.2013 09:40:48

 25. Cemal dedi ki:

  Selahi Hocayla yaptığımız turdan son derece memnun kaldık. teşekkür ederiz

  Yazan: Cemal
  Yer: Dinçer
  Eklenme Tarihi: 18.09.2013 09:44:39

 26. cem dedi ki:

  17.08.2014 tarihinde eşimle Haluk Bey eşliğinde Çanakkale şehitlikler gezisine katıldık.Emekli bir asker kimliğinden ötürü gerek yaşanılan o zorluklarıve olayları canlandırmalar eşliğinde sayısal verilere dayanarak en ince detaylarına kadar açıklayarak bize duygulu anlar yaşattı..kendisine buradan tekrar çok teşekkürler..

  Yazan: cem
  Yer: ankara
  Eklenme Tarihi: 27.08.2014 15:33:12

 27. Nilgün dedi ki:

  Selamlar. Yıllar sonra tekrar sizinle tura katılma şansım oldu. 7 yıl önce nasılsa bu gün de o denli anlamlı ve güzeldi. Selahi hocam hiç yaşlanmamış maşallah. Hala o denli içten o denli duygulu anlatıyor. Bunca yıl sonra tekrar gelip oraları gezip görmek çok duygulandırdı beni. Bu güzel anı bana tekrar yaşattığınız için hepinize teşekkür ederim.

 28. Kerim dedi ki:

  Merhaba. Telefon numaranızı bulamadım. İnternette biraz araştırınca sayfanıza ulaştım. Daha önce tek gelmiştim bu kez ailemi getirmek ve gezdirmek için sizlere ulaşmaya çalıştım. Nitekim siteniz sayesinde ulaştım ve Selahi hocamla tekrardan tarihe tanıklık ettik. Bizden sonra gelip tercih yapacak olanlar için bir kaç cümleyi esirgemek istemedim. Selahi hocam Çanakkale’de Çanakkale tarihini dinleyebileceğiniz en iyi insan. Oraya kadar gidiyorsanız mutlaka onunla gezin. Tarihi size yaşatır. Her an duyguyu yaşamanızı sağlar. Tam anlamıyla şehitlik turu yapmış olursunuz. Araçlar ve yemekler de çok çok iyi. Selahi hocam umarım tekrar görüşme şansımız olur. Kütahya’ya gelirseniz mutlaka beni arayın. Sizi misafir etmeyi çok isterim. Allah’a emanet olun.

 29. Mustafa dedi ki:

  Selamlar. Yıllar geçmiş ama Selahi hocam hiç değişmemiş. Daha önce de aynı firmayı tercih edip turlarına katılmıştık. Yıllar sonra da yine kendilerini tercih ettik. Tekrar gelmek nasip olursa kesinlikle yine aynı tercihi yapacağız. Sizlerde gönül rahatlığıyla Selahi hocamla gezebilirsiniz.

 30. Özcan dedi ki:

  Ağustos ayında ailemle Çanakkale gezisine katılmaya karar verdim. Biraz araştırma sonucu bu gezide Selahi Hoca ile yapmaya karar verdim. Ailem ile birlikte katıldığım bu güzel gezide Selahi hocanın bilgi ve anlatım seviyesi, çocukların tarihi yaşar gibi Selahi hocayı dinlemeleri beni mutlu etti. Selahi hocaya teşekkür ederim.

 31. Ayşe dedi ki:

  Selahi beye çok teşekkür ediyorum. Ben ve arkadaşlarım da tıpkı kendisi gibi birer emekli öğretmeniz. Bizler emekliye ayrıldık. Kendisi ise bu coğrafyada olup bitenleri anlatarak yaşatmayı seçmiş. Umarım uzun yıllar sağlıklı bir şekilde işine devam edebilir. Zira öğretmenlik kutsal meslektir.

 32. Zahir dedi ki:

  Selamlar. Bu kış günü kalkıp Çanakkale’ye geldik. Onca yol ve zaman harcadıktan sonra tur bulamadan geri döneceğimizi düşündüğümüz bir anda size ulaştık. Sadece bir kaç kişi olmasına rağmen verdiğiniz sözleri tutarak bizlere güzel bir tur yaşattınız. Başta rehberimiz Selahi bey olmak üzere hepinize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

 33. Alara dedi ki:

  Merhabalar, başta Selahi hocam olmak üzere şehitlik turunda emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Yorum Yaz