İstanbul’dan Çanakkale Turu

İstanbul’dan Çanakkale Turu

İstanbul’dan Çanakkale Turu; İstanbul çıkışlı İstanbul hareketli kesin kalkışlı Çanakkale Şehitlik Turu günübirlik ve konaklamalı tur programlarımız.

İstanbul Çanakkale Turu

Çanakkale Seyahat Merkezi olarak 1996 yılından günümüze kadar Çanakkale merkez hareketli olarak Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitliklerine günübirlik ve konaklamalı tur programları organize etmekteyiz.

Günübirlik ve konaklamalı organize ettiğimiz Çanakkale Şehitlik Turu programını İstanbul çıkışlı – İstanbul hareketli olarak bir kaç yıl önce uyarladık. Hazırlamış olduğumuz program sizlere bir çok seçenek sunmaktadır. Size en uygun olana karar verip İstanbul çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu programımıza katılabilirsiniz.

İstanbul hareketli Çanakkale Turu programımızda ulaşım için transfer firmalarından, tarifeli yolcu otobüs firmalarından ve uçakla ulaşım için hava yolu firmalarından yararlanılmaktadır.

İstanbul Çanakkale Turu Günübirlik

Günübirlik olarak İstanbul çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu programımıza katılmanın iki ulaşım yolu bulunmaktadır. İstanbul hareketli Çanakkale Şehitlik Turu konaklamalı programdaki transfer hizmetini kullanmak yada tarifeli otobüs seferlerini kullanmaktır.

İstanbul’dan Günübirlik Çanakkale Turu

Sabah 06.00 – 07.30 arası buluşma noktalarından transfer ekibimiz tarafından alınır ve İstanbul’dan Çanakkale’ye hareket edersiniz. Öğle saatlerinde Çanakkale’nin Eceabat ilçesine ulaşır ve öğle yemeği alırsınız. Öğle yemeği sonrası ise güney bölgesi olarak adlandırılan aşağıdaki noktaları gezip görür ve akşam 17.00 – 18.00 saatleri arasında İstanbul’a dönüş için hareket edersiniz.

Çanakkale Şehitlik Turu Ziyaret Noktaları:

Kilitbahir Köyü ve Kalesi, Namazgah Tabyası, Rumeli Mecidiye Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Havuzlar Şehitliği, Şahindere Şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidesi, Morto Koyu ve Kanlı Dere, Seddülbahir Köyü ve Kalesi, Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş Anıtı, Alçıtepe Köyü Salim Mutlu Müzesi

İstanbul’dan Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu

Günübirlik olarak İstanbul hareketli Çanakkale Şehitlik Turu programımıza katılmak için tarifeli yolcu otobüslerini kullanabilirsiniz. Anadolu yakasından Çanakkale‘ye ulaşmak yaklaşık 7-8 saat sürmektedir. Anadolu yakasından Çanakkale turuna katılmak için otobüs tercihinizi ona göre yapmalısınız. Avrupa yakasından ise yolculuk yaklaşık 5-6 saat sürmektedir.

Sabah 07.30 – 08.00 aralığında Çanakkale‘de olmanız size kahvaltı yapmak ve dinlenmek için zaman tanıyacaktır. Bu mola sonrası saat 09.30’da başlayan standart günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu programımıza katılabilirsiniz. Tur sonrası 17.30 – 18.30 aralığında Çanakkale‘ye dönüş yapıp dilediğiniz saatteki otobüs seferiyle İstanbul’a dönüş yapabilirsiniz. Dilerseniz Eceabat‘tan da otobüse binebilirsiniz.

İstanbul Çanakkale Turu Konaklamalı

İstanbul çıkışlı – İstanbul hareketli Çanakkale Turu programları içerisinde size özellikle tavsiye ettiğimiz program konaklamalı Çanakkale turu programıdır. Bunun nedeni yorucu olmaması, maliyet olarak günübirlik Çanakkale turu programına yakın olması ve şehir içi turu, Truva turu gibi alternatif seçeneklerin bulunmasıdır.

İstanbul Çıkışlı Çanakkale Turu 2 Gün 1 Gece

Satın alacağınız 2 Gün 1 Gece konaklamalı Çanakkale Turu programı 2 ayrı gündüze yayılmış bir programdır.

 1. Gün; İstanbul’dan Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Varışımız sonrası Şehir içi turu (ücretsiz) yapıyor ve otelimizde geceliyoruz. Alternatif olarak ekstra yarım gün Truva Turu yapabilirsiniz. (70 TL)

 2. Gün; Çanakkale Şehitlik Turu yapıyor ve İstanbul‘a geri dönüyoruz.

Tur Ücretine Dahil Hizmetler:

 • İstanbul – Çanakkale – İstanbul ulaşım ve tur esnasında transferler
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Feribot Geçişleri
 • Şehitlik Turu Esnasında Müze Girişleri
 • 2 Sabah Kahvaltısı
 • 2 Öğle Yemeği
 • 1 Akşam Yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Şehir içi turu esnasında müze girişleri
 • 2. Gün akşam yemeği
 • Ücretsiz çocuklar için harcamalar

Buluşma Noktaları:

Yer: Taksim/Beşiktaş
Buluşma Saati: 06.00 – 06.30

Yer: Sultanahmet/Sirkeci
Buluşma Saati: 06.30 – 07.00

Yer: Beyazit/Laleli
Buluşma Saati: 07.00 – 07.30

Yer: Atatürk Havaalanı
Buluşma Saati: 07.30

Anadolu Yakası‘ndan katılacak misafirlerimiz Marmaray hattını kullanabilirler. Sirkeci durağından saat 07.00 – 07.15 arası sizleri alabilmekteyiz.

Bitiş Noktası: İstanbul

Tur Zamanlaması:
5 Saat İstanbul’dan Çanakkale yolculuğu
9 Saat Çanakkale Şehitlik Turu (2.Gün)
5 Saat Çanakkale’den İstanbul yolculuğu

Tur Uygunluğu:
Çanakkale şehitlik turu programı her yaş grubu için uygundur.

İstanbul’dan Çanakkale Şehitlik Turu Detayları

2 Günlük turumuzun ilk günü şehir içi ikinci günü ise Çanakkale şehitlik turu yapılmaktadır. İlgili program detayları aşağıdaki gibidir.

Şehir İçi Turu 1. Gün

Şehir merkezi turumuza Çanakkale Cumhuriyet Meydanı ile başlıyoruz. Çanakkale şehrimizin ana merkezi olan meydanda 1915 Savaş yıllarından günümüze kalan orjinal savaş topları ve Çanakkale’yi simgeleyen eserler bulunmakta. Cumhuriyet Meydanı’ndan Aynalı Çarşı‘ya doğru hareket ediyoruz. Türkülere konu olmuş tarihi Aynalı Çarşı gezisi gerçekleştiriyoruz. Aynalı Çarşı sonrası Çimenlik Kalesi‘ne hareket ediyoruz. Şehre ilk ismini veren ve 2015 yılında restore edilen Kale-i Sultaniye ve limanında bulunan Nusret Mayın Gemisi Maket Müzesi ziyaretleri yapıyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası tarihi Han Sokağı‘ndan Çanakkale Saat Kulesi‘ne ulaşıyoruz. Saat kulesi hakkında bilgiler aldıktan sonra kordonda yer alan Truva Atı’na hareket ediyoruz. Truva Atı ve yanındaki küçük minyatür parkta geçireceğimiz zaman sonrası otelimize dönüyor ve geceliyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu 2. Gün

– Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Merkezi’nden geçerek Kilitbahir’e ulaşıyor ve Çanakkale Şehitlik Turu programımızın gezi güzergahına başlıyoruz.

– Tarihi Kilitbahir Köyü ve Kilitbahir Kalesi hakkında bilgi alıyoruz.

Namazgah Tabyası‘na ulaşıyor ve geziyoruz. Namazgah Tabyası’nda müze ziyareti yapıyor ve Bakı Terası’na çıkarak Çanakkale Deniz Savaşları hakkında bilgi alıyoruz.

– Ağaçlar arasına gizlenmiş ve orjinal görünüme sahip Rumeli Hamidiye Tabyası hakkında bilgiler alıyoruz.

Rumeli Mecidiye Tabyası‘nda iniyoruz ve tabyaya doğru yürüyüşe geçiyoruz. Tabya hakkında bilgiler alıp Rumeli Mecidiye Tabyası Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Tabyadan merdivenlerle Seyit Onbaşı (Koca Seyit) Anıtına iniyor ve bilgi alıyoruz.

Osmanlı Devleti‘nin savaşa hazırlanışını, savaşa girişini ve sonrasında 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Savaşı da dahil olmak üzere Deniz Muharebelerini tamamladıktan sonra Kara Savaşları öncesi ordumuzun savaşa hazırlandığı ve beklediği Anafartalar Ovası‘na hareket ediyoruz.

Anzac Cove ve North Beach olarak adlandırılan ve düşman birliklerinin ilk çıkarmayı yapıp, düşmana kurşunun ilk sıkıldığı bu bölgeyi korumakla görevli birliklerimizin hazırlandığı ve Mustafa Kemal ATATÜRK‘ün savaşı beklediği yer olan Bigalı Köyü ve buradaki Atatürk Evi Müzesi ilk durak noktamız.

Bigalı Köyü ziyareti sonrası Büyük Anafarta Köyü‘den geçerek; hem buradaki şehitliklerimiz hakkında bilgiler alıyoruz hemde Anafartalar Ovasını görüp inceleme şansı buluyoruz. Buradaki ilerleyişimiz sonrası Anzac Koyu ve Tören Alanı‘na varıyor ve aracımızdan inerek bölgeyi inceliyor, rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu programımıza Kuzey Cephesinde siperlerin arası baz alınarak yapılmış orjinal savaş yolunu kullanarak devam ediyoruz. Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı‘nda inerek bilgiler alıyoruz.

Kanlı Sırt‘a ulaşıp buradan Kırmızı Sırt‘a rehberimiz ile birlikte kısa bir yürüyüş (100m) yapıyor ve orjinal siperleriletünelleri inceliyoruz.

– Siperler arası 8m olarak bilinen Bomba Sırtı 57. Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz.

Mehmetçik Parkı‘nın yer aldığı 261 Rakımlı Tepe‘de inerek, park içerisinden (150m) Conk Bayırı‘na siperler arasından geçerek ulaşıyoruz.

– Bu bölgede; Atatürk‘ün saatinden vurulduğu yer, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Restore Edilmiş Türk Siperleri, Gözetleme Yeri ve Anafartalar Ovası’nı inceleyip bilgiler alıyoruz.

– Aracımıza binerek tekrar Eceabat yönünde hareket ediyoruz. Burada yarım günlük bu yorgunluğumuzu atmak içinBoğaz Manzaralı restoranımızda “Çorba, Köfte, Patates Kızartması, Pilav, Garnitür,Salata ve Ayranöğle yemeğimizialıyoruz. (Ücrete Dahildir)

– Yemeğimizi alıp bir müddetten dinlendikten sonra Güney Cephesi olarak bilinen Seddülbahir Bölgesi‘ne hareket ederek Çanakkale Şehitlik Turu programımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Çanakkale Şehitler Abidesi‘ne ulaşıyor ve aracımızdan iniyoruz. Burası bölgenin en geniş ziyaret alanı olduğundan en fazla zamanı burada geçireceğiz. Anıt Parkı‘nda yer alan Çanakkale Şehitler Anıtı, Mechul Asker Kabri, Yaralı Asker Anıtı, Atatürk’ün Mektubu, Sembolik Şehit Kabirleri ve Türk Bahçesi‘ni rehberimiz ile turlayarak bilgiler alıyoruz.

Ölüm Koyu (Morto Koyu) içerisinden ilerleyerek Kanlı Dere üzerinden geçiyor ve Seddülbahir Köyü‘ne ulaşıyoruz.

Ertuğrul Koyu‘na intikalimiz sonrası aracımızdan inerek Gelibolu Yarımadasının en uç noktası olan bu bölgede,Ertuğrul Tabyası, İngiliz Anıtı ve Ezineli Yahya Çavuş Anıtı hakkında bilgiler alıp, Yahya Çavuş Şehitliği‘ni ziyaret ediyoruz.

– Arka yol olarak bilinen bölgeden geçerek, çıkarma koylarını ve yabancı mezarlıkları görüyor ve Alçıtepe Köyü‘ne ulaşıyoruz. Burada Çanakkale Şehitlik Turu programına devam edip, Salim Mutlu Müzesi‘ni ziyaret edeceğiz.

Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Gerçek Şehitlik olarak bilinen bu bölgeyi rehberimiz eşliğinde gezerek Gerçek Şehit Kabirleri‘ni görme ve ziyaret etme şansı buluyoruz.

Soğanlıdere bölgesi içerisinden geçerken buranın önemi ve savaş esnasında yaşananlar hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Havuzlar Şehitliği yanında duruyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Gelibolu Yarımadası turumuz sonrası Eceabat’a hareket ediyoruz. Eceabat’ta vereceğimiz kısa bir mola sonrası İstanbul‘a hareket ediyoruz.

İstanbul Hareketli Çanakkale Turu Uçakla

23 Kasım 2015 itibari ile İstanbul – Çanakkale – İstanbul uçak saatleri değiştirilmiştir. Bu değişimler sonucu Haftanın 5 günü Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sabah 06:00’dan Çanakkale’den İstanbul’a giden uçak aynı günün gecesi saat 23:55’de Çanakkale’ye geri dönüyor.

 1. GÜN: İstanbul’dan Çanakkale ulaşım ( gece varış )
 2. GÜN: Çanakkale Şehitlik Turu
 3. GÜN: İstanbul’a dönüş

olacak şekilde İstanbul çıkışlı şehitlik turu programımıza katılabilirsiniz.

İlk gün sizleri havaalanından alarak otelinize transfer ediyoruz. İkinci gün tam gün şehitlik turu yapıp tekrar otelimizde geceliyoruz. Üçüncü gün sabahı ise erken saatlerde havaalanına transfer ediyor ve uçakla sizleri uğurluyoruz.

Dahil Hizmetler:

 • Havaalanı Transferleri
 • Full Paket Çanakkale Şehitlik Turu
 • 2 Gece 3* otelde kahvaltı +akşam yemeği konaklama

NOT: Uçak bilet ücretleri tura dahil değildir.

İstanbul'dan Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul’dan Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Hareketli Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Hareketli Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Kalkışlı Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Kalkışlı Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul'dan Çanakkale Turu

İstanbul’dan Çanakkale Turu

İstanbul Çıkışlı Çanakkale Turu

İstanbul Çıkışlı Çanakkale Turu

İstanbul Hareketli Çanakkale Turu

İstanbul Hareketli Çanakkale Turu

İstanbul Günübirlik Çanakkale

İstanbul Günübirlik Çanakkale

İstanbul Konaklamalı Çanakkale

İstanbul Konaklamalı Çanakkale

İstanbul Çanakkale Turu Uçakla

İstanbul Çanakkale Turu Uçakla

Etiketler:

Yorum Yaz